Součástí péče záchytné stanice je je poskytnutí nezbytné péče směřující k zabránění ohrožení zdraví bezprostředně souvisejícího s akutní intoxikací, po dobu nezbytně nutnou, avšak kratší než 24 hodin. Foto: Flickr

Ministerstvo doplnilo záchytné stanice do vyhlášek o personálním zabezpečení a technickém vybavení

S posledním dnem letošního května bude zrušen zákon 379/2005, o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami, který upravoval také protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou službu. Přijetím nového zákona 65/2017, o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek zákonodárci vložili problematiku záchytných stanic tam, kam věcně patří, totiž do zákona 372/2011, o zdravotních službách. Tento zákon ovšem ukládá ministerstvu zdravotnictví upravit podrobnosti věcného a technického vybavení i personálního zabezpečení vyhláškami. Ministerstvo proto nyní do těchto vyhlášek doplnilo požadavky pro záchytné stanice.

 

Navrhovaná právní úprava nebude mít dopad rozpočty státu ani krajů či obcí. “Navrhované požadavky na vybavení záchytné stanice se výrazně neliší od stávajícího vybavení záchytných stanic, z něhož se vychází, a lze tak předpokládat, že jejich naplnění nebude mít významnější finanční dopad na subjekty poskytující záchytnou službu,“ píše se v odůvodnění návrhu. Poskytovatelé budou mít 12 měsíční lhůtu na to, aby vybavení záchytných stanic bylo uvedeno do souladu s požadavky vyhlášek. Požadavky na minimální technické a věcné vybavení zdravotnických zařízení definuje vyhláška č. 92/2012. V její nové příloze č. 9 budou tedy stanoveny požadavky na stavebně technické, funkční a dispoziční uspořádání prostor záchytné stanice a vybavení zdravotnickými…

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit