Generálním ředitelem nemocnice v Liberci se nejspíš stane Lukáš

O místo generálního ředitele usilovalo devět lidí, jeden byl vyřazen kvůli nesplnění kvalifikačních požadavků. Ředitelem se nakonec nejspíše stane Richard Lukáš, současný lékařský ředitel nemocnice. Foto: nemlib.cz

Generálním ředitelem Krajské nemocnice Liberec (KNL) se nejspíš stane Richard Lukáš, současný lékařský ředitel nemocnice. Jeho jmenování doporučila výběrová komise. ČTK o tom včera informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka.

 

„V tajném hlasování byl komisí vybrán s převahou. Dozorčí rada a představenstvo KNL rozhodnou o tomto návrhu na svých jednáních příští týden,“ uvedl Sobotka, který byl jedním ze členů desetičlenné výběrové komise.

O místo generálního ředitele usilovalo devět lidí, jeden byl vyřazen kvůli nesplnění kvalifikačních požadavků. Současný generální ředitel Luděk Nečesaný, který největší zdravotnické zařízení v kraji vede od července 2013, se nepřihlásil. Do konce letošního roku chce na postu skončit, aby se mohl soustředit na vyřešení svých osobních problémů. Mimo jiné je jedním ze tří obžalovaných v případu korupce. V souvislosti s údajným předražením dvou zakázek z let 2008 a 2009 na vybavení kardiocentra a traumacentra liberecké nemocnice o 23 milionů korun mu hrozí až 12 let vězení. Vinu od počátku odmítá.

Krajská nemocnice Liberec je akciovou společností, kde je největším vlastníkem Liberecký kraj a menšinové podíly drží města Liberec a Turnov. Slouží nejen 440.000 obyvatelům kraje, ale traumatologie nebo neurochirurgie ošetřují pacienty z celé země. Od 1. ledna 2014 se nemocnice sloučila s Panochovou nemocnicí Turnov. Vzniklo tak zdravotnické zařízení s 1126 lůžky, které zaměstnává 2450 lidí. Nemocnice loni dosáhla výnosů 2,961 miliardy korun a její hospodaření skončilo čtrnáctimilionovým ziskem. Zařízení připravuje projekt modernizace za zhruba 1,75 miliardy korun.

Liberecký kraj letos vypsal výběrové řízení nejen na ředitele Krajské nemocnice Liberec, ale také zdravotnické záchranné služby a Nemocnice s poliklinikou v České Lípě. V České Lípě už je rozhodnuto a ředitelem zůstal Pavel Marek. Manažer, který v minulosti působil jako generální ředitel sklářské společnosti Preciosa-Lustry v Kamenickém Šenově, byl řízením nemocnice pověřen letos v únoru. Představenstvo ho na základě výběrového řízení do funkce potvrdilo 4. října. Uchazeči byli tři, ale jen dva se zúčastnili konkurzu. U záchranné služby je uzávěrka v pátek 13. října a o novém řediteli bude komise rozhodovat 25. října.

-čtk-