Novou náměstkyní ministra zdravotnictví se stala Alena Šteflová

MUDr. Alena Šteflová, dosavadní ředitelka kanceláře WHO, se na ministerstvo zdravotnictví vrací po 14 letech. Tentokráte však ve funkci náměstkyně ministra. Foto: MZČR

 

Ministr zdravotnictví dnes představí svou novou náměstkyni Alenu Šteflovou. Obsadil totiž jeden ze dvou postů politických náměstků, které jsou nyní volné. Šteflová nahradí Lenku Tesku Arnoštovou, která z funkce odstoupila a převezme její portfolio pacientských organizací. Nejdůležitější rolí nové náměstkyně ovšem bude propojení vedení ministerstva s Českou lékařskou společností Jana Evangelisty Purkyně, v níž je Šteflová členkou předsednictva. Dnes také ministr podepíše s předsedou ČLS JEP profesorem Štěpánem Svačinou memorandum o vzájemné spolupráci.

 

Lékařka Alena Šteflová začínala kariéru v Krajské hygienické stanici Středočeského kraje. Dvanáct let pracovala na ministerstvu zdravotnictví na různých pozicích – poradkyně hlavního hygienika, vedoucí oddělení ambulantní a primární péče, ředitelka odboru pro vědu a výzkum. Od roku 2003 až do současnosti je ředitelkou kanceláře Regionální úřadovny WHO pro Evropu.

-cik-