Téměř 500 českých dermatologů si zítra v Praze „updatuje“ své vědomosti

Tématem odborného setkání bude také imunoonkologie. Vhodně indikovaná imunologická léčba je velice účinná právě u zhoubných nádorů kůže, kde dosud žádná spolehlivá pomoc neexistovala. Foto: Cancersings.info

Co je nového v léčbě akné, jak kyslík urychlí hojení ran, využití propolisu v dermatologii, praktická zkušenost s vysokými dávkami vitaminu C v kožním lékařství, či řešení pro pacienty s chronickou kopřivkou – o těchto a dalších tématech bude mluvit více než 470 českých kožních lékařů. Ti se tento čtvrtek sjedou do Prahy na druhý ročník Dermatologického updatu.

 

„Přibývá nových léčebných postupů, molekul, nových indikací i lékových forem. Protože chceme být ve vzdělávání o krok napřed, uspořádali jsme již druhý ročník setkání, kde navzájem sdílíme novinky z našeho oboru rychlou a přístupnou formou. Loni konferenci navštívilo přes 300 dermatologů z celé republiky, letos se nahlásilo o 170 odborníků více,“ uvedl hlavní pořadatel – profesor Petr Arenberger, předseda České dermatovenerologické společnosti.

Na programu letošního Dermatologického updatu opět nechybí diskutované téma imunoonkologie – léčby nejagresivnější formy metastazující rakoviny kůže, která v tuzemsku ročně stojí život tři stovky pacientů. „Onkologické onemocnění je selháním imunitního systému, který se snažíme probudit a zaútočit na nádor. Vhodně indikovaná léčba je velice účinná právě u zhoubných nádorů kůže, kde dosud žádná spolehlivá pomoc neexistovala,“ řekla docentka Monika Arenbergerová z Dermatovenerologické kliniky FNKV a 3. LF UK v Praze.

Odborníci budou mluvit také o nechirurgické léčbě aktinických keratóz, nových i stávajících biologických léčiv na závažné formy psoriázy, či využití anti-TNF alfa protilátek u vzácných kožních diagnóz. Dermatologický update začíná 5. února v 8 hodin v pražském Kongresovém centru U Hájků.

O společnosti

Česká dermatovenerologická společnost je odbornou lékařskou společností České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (www.cls.cz). Sdružuje více než 800 odborníků jednoho ze stěžejních lékařských oborů – dermatovenerologie. K hlavním úkolům ČDS patří dohled nad odborným (výchova nových lékařů, pořádání doškolovacích akcí) a vědeckým (vědecké kongresy, vydávání odborných časopisů a publikací) rozvojem oboru a jeho prezentaci doma i v zahraničí.

-TZ-