Úterý, 24. května, 2022

Sestra Sympatie roku 2016 je z Ústřední vojenské nemocnice

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nejsympatičtější zdravotní sestřičkou roku 2016 se stala Sabina Beránková z rehabilitačního oddělení Ústřední vojenské nemocnice Praha. Druhé místo obsadila Renáta Jirásková, porodní asistentka z EUC Premium, na třetí příčce se umístila Marta Doleželová z výzkumné ambulance Revmatologického ústavu v Praze. Finále se konalo v pátek 24. února v paláci Žofín.

 

Z dvanácti finalistek soutěže Sestra Sympatie, kterou v rámci 8. reprezentačního plesu zdravotních sester již posedmé organizovala agentura We Make Media, je vybrala rovněž dvanáctičlenná odborná porota. Zasedly v ní přední osobnosti českého veřejného života včetně profesora Pavla Pafka, docenta Jana Měšťáka i olympijského vítěze v judu Lukáše Krpálka.

Ples proběhl pod tradičním heslem „Sestry na sál“ pod záštitou Ministerstva zdravotnictví a Magistrátu hlavního města Prahy a je vyjádřením díků zdravotním sestrám a ostatním nelékařským pracovníkům za jejich péči o pacienty. Společenskou událost zahájil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík, který v krátkém projevu ocenil práci sestřiček.

Co musí mít ideální sestra? Podle pravidel soutěže je to zásada pěti „S“: musí být srdečná, sympatická, společenská, stylová a sportovní. Dvanáct krásných a především milých a profesionálně schopných dívek a žen nejrůznějšího věku do finále poslal dosud rekordní počet SMS – 10 463.

Ke třem vítězkám ještě mohli návštěvníci vybrat Sestru Sympatii plesu přímo na Žofíně. Toto ocenění získala Kateřina Meindlová, studentka oboru porodní asistentka, kterou můžete potkat na praxi v Nemocnici Na Bulovce.

Všechny oceněné sestry se mohly těšit na luxusní ceny od partnerů projektu v čele s autosalónem Přerost a Švorc a sítí lékáren Dr. Max.

-TZ-

Vítězky soutěže Sestra sympatie 2016 Zleva: 2. místo Renáta Jirásková, 1.místo Sabina Beránková, 3.místo Marta Doleželová. Foto: archiv
Vítězky soutěže Sestra sympatie 2016
Zleva: 2. místo Renáta Jirásková, 1.místo Sabina Beránková, 3.místo Marta Doleželová. Foto: archiv

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY