Ministr Ludvík odmítl post volebního lídra ČSSD v Praze, prý kvůli náměstkyni Arnoštové

Ministr zdravotnictví mohl být výrazným lídrem kandidátky. Miloslav Ludvík se ale nakonec nedohodl se spolustraníky na konečné podobě kandidátky. Zda jej ČSSD dokáže adekvátně nahradit je v tuto chvíli nejisté. Reprofoto: Česká televize

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík se nebude ucházet o post lídra pražské kandidátky ČSSD pro sněmovní volby. Uvedl to včera portál Seznam Zprávy. Ludvík serveru řekl, že odstoupil, protože se mu nepodařilo prosadit jeho podobu kandidátky. Dalšími uchazeči o post lídra jsou podle dřívějších informací pražský radní Petr Dolínek a náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký. Lídra zvolí straníci.

 

Ludvík z boje o post lídra pražské kandidátky odstoupil podle Seznam Zprávy na dnešním jednání pražské buňky sociální demokracie. „Protože neprošla kandidátka, kterou jsem postavil,“ zdůvodnil to ministr serveru. Podle Seznamu ministr neúspěšně prosazoval na druhé místo kandidátní listiny svou náměstkyni z ministerstva Lenku Tesku Arnoštovou.

Předsednictvo ČSSD v pátek schválilo návrhy kandidátů na lídry krajských kandidátek pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. O konečné podobě kandidátek budou hlasovat krajské organizace strany. Jména, o nichž se bude rozhodovat, jsou jasná pro 13 krajů, z Jihočeského kraje vedení ČSSD ještě návrhy neobdrželo. Ve většině regionů je do čela kandidátky navržena jedna osobnost. Kromě Prahy je výjimkou třeba Vysočina, kde se rozhodne mezi hejtmanem Jiřím Běhounkem a starostou Nového Města na Moravě Michalem Šmardou.

-čtk-