Pátek, 19. srpna, 2022

Pod jednou střechou Penty: Klinika EUC, fyzioterapeut Kolář, lékárna dr. Max i Johnson & Johnson

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

 

V areálu Waltrovky v pražských Jinonicích vznikne nové zdravotnické zařízení, v němž bude sídlit klinika skupiny EUC (dříve Euroclinicum) poskytující nadstandardní péči a nové pracoviště fyzioterapeuta Pavla Koláře. ČTK to řekl Ivo Mravinac, mluvčí investiční skupiny Penta, která projekt Waltrovka buduje. Zařízení by mohlo začít fungovat na přelomu roku.

 

Nová klinika vznikne v památkově chráněné budově Walter, která je součástí administrativní části nazvané Mechanica. „Jsme rádi, že jsme získali dva prestižní nájemce, ať už je to pan profesor Kolář nebo skupina EUC,“ řekl ČTK Mravinac. Podle něj se projekt přestavby budovy Walter upravoval podle požadavků budoucích nájemců. Stavbu chce Penta dokončit na podzim nebo v závěru letošního roku.

EUC v budově otevře příští rok pobočku kliniky Canadian Medical Care (CMC) a nabídne nadstandardní péči v oborech chirurgie, ortopedie, gynekologie, ORL a stomatochirurgie. Kromě ambulancí počítá s operačními sály. Smlouvu s Pentou má EUC podle své mluvčí Dity Fuchsové na deset let s desetiletou opcí, k dispozici bude mít prostory o velikosti 1600 metrů čtverečních. „Vzniká zde unikátní zařízení, kde vedle ordinací přibudou operační sály a k nim nezbytné zázemí. Rozšiřujeme tak dosavadní hranice ambulantní péče a chceme vybudovat na Waltrovce prestižní kliniku pro ty nejnáročnější klienty,“ uvedla Barbara Taušová, vedoucí lékařka CMC a jeho spoluzakladatelka. CMC má nyní pobočky na Veleslavíně, Chodově a v budově Aviatica, která je rovněž součástí Waltrovky.

Kolář, který léčil pohybové problémy řady známých sportovců a je členem týmů české reprezentace v hokeji, fotbale, atletice a tenise, bude mít v budově Centrum pohybové medicíny. „V areálu Waltrovky bude fungovat stejný koncept jako na Chodově, ale s rozšířením diagnostických postupů,“ napsala ČTK za kliniku obchodní ředitelka Hana Loneková. Není jasné, zda se do Waltrovky centrum přestěhuje ze současného sídla na pražském Chodově, které před lety za zhruba 300 milionů korun vybudoval podnikatel a vicepremiér Andrej Babiš (ANO), nebo půjde o novou pobočku. Kapacita na Chodově už centru nestačí, a nemůže proto přijímat nové pacienty.

V objektu, který má celkem 4800 metrů čtverečních pronajímatelné plochy, bude ještě lékárna Dr.Max a restaurace. Provozovatelem lékárenské sítě Dr.Max je společnost Česká lékárna holding, která rovněž patří skupině Penta. V areálu Mechanica, do kterého objekt Walter patří, bude podle Mravinace sídlit i společnost Johnson & Johnson, která je mimo jiné dodavatelem zdravotnických prostředků, volně prodejných léčivých přípravků a léků na předpis.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY