Novou ředitelkou jihomoravské záchranky bude Hana Albrechtová

Dosavadní náměstkyně Hana Albrechtová se stane novou ředitelkou jihomoravské záchranky. Foto: ZZSJmK

Novou ředitelkou jihomoravské zdravotnické záchranné služby (ZZS) bude Hana Albrechtová. Do funkce ji jmenovali radní kraje, který záchrannou službu zřizuje. Albrechtová na ZZS pracovala jako náměstkyně ředitele pro zdravotní péči. Na setkání z novináři po jednání rady to oznámil radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO).

 

Po výběrovém řízení Albrechtovou radě ke jmenování navrhla jedenáctičlenná odborná komise, v níž mimo jiné zasedli tři ředitelé záchranných služeb z jiných regionů. Dosavadní ředitel záchranky Milan Klusák půjde na konci roku do důchodu.

Klusákův odchod požadovali odboráři, kteří v létě před dvěma lety vyhlásili stávkovou pohotovost. Trvá do dneška. Na práci záchranářů a zajišťování péče nemá vliv. Odboráři požadavek zdůvodnili přehnanou kontrolou, úbytkem lékařů i celých posádek.

Kraj chtěl vyřešit spory v záchrance pomocí takzvaného mediátora, jehož úkolem je smířit znesvářené strany. Po jeho působení v záchrance tam kraj ještě na rok poslal odbornou firmu Mita Thor International (MTI). Ta zjistila, že spory měly letitou historii, zároveň ale chválila stav záchranky s novými výjezdovými stanovišti a jeden z nejmodernějších vozových parků. Firma ale odhalila například problémy s komunikací.

-čtk-