Sanofi CZ a SK má nového výkonného manažera

Nový ředitel české a slovenské pobočky firmy Sanofi Paul-François Cossa. Foto: Sanofi

V čele Sanofi Česká republika a Slovensko je od 1. dubna 2019 Paul-François Cossa. Spolu s koordinací aktivit této biofarmaceutické skupiny na českém a slovenském trhu bude Paul-François Cossa zároveň odpovědný za řízení týmu tým obchodní jednotky volně prodejných léků v Česku a na Slovensku (CHC CZ&SK). Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

 

V pozici výkonného manažera pro Českou republiku a Slovensko Paul-François Cossa nahradil Emmanuelle Valentin, která byla již dříve jmenována ředitelkou obchodní jednotky Primary Care pro region Central Europe s působením v polské Varšavě.

Mezi hlavní odpovědnosti Paula-Françoise v roli výkonného manažera Sanofi CZ&SK patří koordinace strategie jednotného vystupování skupiny Sanofi vůči externí i interní veřejnosti, podpora inovativní léčby českých a slovenských pacientů a v neposlední řadě rozvoj firemní kultury v rámci česko-slovenské organizace Sanofi.

Paul-François Cossa byl k datu 1. dubna současně jmenován ředitelem obchodní jednotky pro volně prodejné léky v Česku a na Slovensku (CHC CZ&SK). V této pozici bude řídit česko-slovenský CHC tým, rozvíjet a prohlubovat portfolio volně prodejných léků a potravinových doplňků, včetně velmi dobře známých značek, jako je Ibalgin, Paralen nebo Celaskon.

„Velmi se těším na spolupráci s česko-slovenským týmem Sanofi, který úspěšně reprezentuje jednu z nejvýznamnějších farmaceutických skupin na českém i slovenském trhu. Naším společným cílem nadále bude chránit českou a slovenskou veřejnost proti nemocem očkovacími látkami a pacientům poskytovat vysoce inovativní léčbu chronických nebo vzácných onemocnění,“  komentoval Paul-François Cossa svůj nástup do čela česko-slovenského Sanofi.

Paul-François Cossa nastoupil do Sanofi v roce 2012 jako Business Development Director pro Turecko a Střední východ. Mezi lety 2015 až 2017 vedl celou řadu globálních transformačních projektů Sanofi, včetně integrace portfolia a týmu divize volně prodejných léků společnosti Boehringer Ingelheim do Sanofi.  Od roku 2017 zastával pozici ředitele obchodní jednotky General Medicines v Kanadě.

Paul-François Cossa je držitelem titulu Master of Sciences z Massachusetts Institute of Technology, s hlavním zaměřením na ekonomii a finance, a je rovněž absolventem francouzské Ecole Polytechnique. Paul-François Cossa (39 let) je ženatý a má dvě děti.

-TZ Sanofi-