Nový ředitel vinohradské nemocnice by se měl hlásit do 30. srpna

Dosavadní šéf vinohradské nemocnice Robert Grill končí na vlastní žádost, nový ředitel by měl nastoupit od října. Foto: Wikipedie

Zájemci o post ředitele pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) by se měli hlásit do 30. srpna. Dosavadní šéf Robert Grill končí na vlastní žádost, nový ředitel by měl nastoupit od října. Podmínky výběrového řízení zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví na webu. Od nástupu nového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) v prosinci 2017 se vyměnili ředitelé šesti z osmi pražských nemocnic. K personálním změnám došlo i v Brně nebo v Ostravě.

 

Uchazeči by měli mít nejméně magisterský vysokoškolský titul, zkušenosti v ekonomice zdravotnictví, jazykové znalosti a nejméně pět let zkušeností s vedením a řízením zaměstnanců. Předložit musí také životopis a návrh koncepce řízení vinohradské nemocnice.

Odchod Grilla ministerstvo oznámilo na konci května. Nemocnici vedl od roku 2016 po odvolaném řediteli Marku Zemanovi. Ten skončil poté, co ohlásil předpokládanou ztrátu nemocnice 300 milionů korun. Po něm půl roku vedla provizorně nemocnici Andrea Vrbovská, pozdější ředitelka Nemocnice Na Bulovce, kde musela loni skončit kvůli spojení s kauzou obviněného severočeského podnikatele Tomáše Horáčka. Policie ji obvinila kvůli zadávání veřejných zakázek.

FNKV je jedna z deseti českých fakultních nemocnic. Za poslední dva roky z nich skončili kromě ředitele Královských Vinohrad také ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice exministryně zdravotnictví Dana Jurásková, ostravské další bývalý ministr Svatopluk Němeček (ČSSD) a na vlastní žádost odchází i šéf brněnské Fakultní nemocnice U Svaté Anny Martin Pavlík. Výběrové řízení na jeho nástupce muselo ministerstvo opakovat, protože komise doporučila exposlance Michala Pohanku, kterého ministr nejmenoval. Druhé řízení vyhrál Vlastimil Vajdák, který zařízení povede od srpna.

-čtk-