Výsledková sezóna pokračuje. Farmaceutičtí giganti vylepšují celoroční výhled

Analytici se diví, velké farmaceutické firmy si mnou ruce - trh s léky neustále roste, táhnou jej biotechnologické a také biosimilární přípravky. Foto: Max Pixel

Pfizer, Merck, GlaxoSmithKline vylepšují na základě výsledků za třetí letošní kvartál celoroční výhled. Optimismus převládá i u menších farmaceutických firem.

 

Jako jeden z prvních zveřejnil v uplynulém týdnu své výsledky za třetí čtvrtletí americký farmaceutický obr, společnost Pfizer. Jeho tržby se sice meziročně snížily o pět procent, nicméně společnost překvapila investory masivním nárůstem čistého zisku. Ten se oproti loňskému třetímu kvartálu zvedl o 87 procent, a to zejména díky nečekaně úspěšnému startu nového produktu Vyndaqel určeného k léčbě amyloidní polyneuropatie (brání ukládání vláken v okolí nervů a tím poškození jejich funkce) a léku Ibrance proti rakovině.

Za celých dosavadních devět měsíců se tržby Pfizeru rovněž snížily, a to o dvě procenta. Na druhé straně čistý zisk vzrostl o 44 procent. Právě vývoj zisku překonal očekávání finančních trhů, a tak akcie Pfizeru na výsledky zareagovaly růstem o 3,6 procenta. Sama společnost také zlepšila svou předpověď celoročních výsledků. Tržby by se měly pohybovat v rozmezí 51,2 až 52,2 miliard dolarů (kolem 1,2 bilionu korun) při očekávaném snížení podílu nákladů z původních 21 procent na něco málo přes 19 procent z tržeb.

„Máme za sebou skvělé finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2019, které táhly vzhůru zejména vyšší tržby našeho biofarmaceutického byznysu,“ komentoval výsledky Albert Bourla, výkonný ředitel Pfizeru. Bourla zdůraznil, že největší americká farmaceutická skupina zaznamenala značný pokrok ve vývoji nových léků v oblasti léčby atopické dermatitidy nebo u konjugované pneumokokové vakcíny.

Merck & Co.

Podobný důvod k optimismu má také společnost Merck & Co. Její tržby se ve třetím kvartále meziročně zvedly o patnáct procent na 12,4 miliardy dolarů (asi 285 miliard korun). Za tento výsledek Merck vděčí svému bestselleru Keytruda, což je imunoterapeutický lék proti rakovině. Keytruda americké farmaceutické skupině přinesla na tržbách více než tři miliardy dolarů (meziročně o 62 procent více), tedy celou třetinu obratu celé skupiny.

„Stále jsme přesvědčeni, že potenciál růstu tohoto léku je velký,“ řekl agentuře Reuters Robert Davis, finanční ředitel skupiny Merck. Keytruda je totiž nově podávána jako imunoterapeutický lék pacientům s pokročilou fází rakoviny plic a výsledky jsou prý nadějné. „S novými poznatky léčby různých typů rakoviny se s naší terapií přesouváme i do ranějších fází choroby,“ dodal Davis.

„Často slyšíme přímo od lékařů, že Keytrudě věří a v případě rakoviny plic se jí podařilo etablovat jako standardní lék,“ doplnil Davise Franklin Clyburn, obchodní ředitel Mercku. Zdůraznil také, že Keytruda obstojí i v konkurenci obdobných léků z laboratoří konkurenčních farmaceutických skupin. Zejména AstraZeneca a Bristol-Myerrs Squib v současnosti rovněž vyvíjejí imunoterapeutické léky proti rakovině plic. „Cítíme se silní v kramflecích,“ dodal Clyburn.

Mercku také v dobrých výsledcích výrazně pomáhá sílící poptávka v Číně. I proto společnost mírně zvyšuje celoroční výhled jak tržeb, tak zisku připadajícího na jednu akcii.

Amgen

Rovněž další americká farmaceutická společnost, Amgen, zlepšila svůj celoroční výhled finančních výsledků. A to přesto, že její tržby ve třetím čtvrtletí meziročně poklesly o tři procenta. Naopak zisk na jednu akci překonal očekávání finančních trhů, což se projevilo posílením jeho akcií o dvě procenta.

Prodeje Amgenu byly taženy vzhůru především biosimilárními léky, které firma nově uvedla na trh. Zatímco loni tento typ produktů zajistil Amgenu tržby ve výši 82 milionů dolarů, letos už to bylo více než 170 milionů (tedy v přepočtu necelé čtyři miliardy korun).

„Třetí čtvrtletí bylo poznamenáno pokračujícími nejasnostmi kolem některých klíčových produktů. Zároveň došlo k několika překvapivým nárůstům prodejů a trh s biosimilárními léky je stále na vzestupu,“ řekl agentuře Reuters Michael Yee, analytik poradenské společnosti Jefferies.

Amgen zlepšil celoroční očekávání tržeb asi o půl miliardy dolarů na výsledných 23 miliard, a zisk na akcii by se měl nově pohybovat mezi 14,20 a 14,45 dolarů, tedy asi o půl dolaru výše než byl původní výhled.

GSK a Smith & Nephew

Akcie britské farmaceutické skupiny GlaxoSmithKline se minulý týden dostaly na nejvyšší hodnoty za posledních sedmnáct let. Výrazně k tomu přispěly výsledky za třetí letošní čtvrtletí. Společnost oznámila meziroční růst tržeb o šestnáct procent na 9,4 miliardy liber (přes 270 miliard korun) a zvýšení provozního zisku o desetinu na 2,8 miliardy liber (přes 80 miliard korun).

Na výsledcích se výrazně podepsal růst prodejů vakcíny Shingrix proti pásovému oparu, které vzrostly o 87 procent. O čtvrtinu se také zvýšily příjmy z léků proti respiračním chorobám a HIV. Podle výkonné ředitelky GSK Emmy Walmsleyové je skupina momentálně velmi silná ve svém výzkumu a vývoji, a to jak v oblasti léčby HIV a respiračních chorob, tak i v případě rakoviny. Zejména pokrok ve vývoji léků proti rakovině „je slibný“. Walmsleyová uvedla, že ještě do konce letošního roku by se mohly objevit „tři inovativní léky“. Rovněž GSK upravila svůj výhled na celý letošní rok směrem vzhůru, a to jak v případě tržeb, tak v případě zisku.

Zlepšený celoroční výhled představila také jiná britská společnost podnikající v oblasti zdravotnictví, a sice Smith & Nephew. Nejde ale o farmaceutickou skupinu, nýbrž o výrobce zdravotnického vybavení a technologií. Tržby se podle aktualizovaného odhadu mají zvýšit o 3,5 až 4,5 procenta, přičemž předchozí odhad pracoval s hodnotami přibližně o půl procentního bodu nižšími.

Dobrá zpráva přichází jen pár dní poté, co z čela Smith & Nephew oznámil odchod dosavadní výkonný ředitel Namal Nawana. V pátek jej ve funkci nahradil Roland Diggelmann, který byl v užším vedení společnosti od loňského října. Nawana bude ještě do konce letošního roku Diggelmannovi k dispozici a bude mu předávat svou agendu. Ve Smith & Nephew podle kuloárních informací skončil z důvodu nedohody ohledně výše svého platu.

Petr Musil