Pondělí, 8. března, 2021

Premiérovi bude radit Národní zdravotní rada vlády. Známe její složení

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Premiér Andrej Babiš sestavil svůj poradní tým pro zdravotnictví, který bude oficiálně vystupovat pod hlavičkou Národní zdravotní rady vlády (NAZRV). Kromě premiéra a ministra zdravotnictví tvoří radu dalších dvanáct jmen, mezi nimiž je třeba vládní zmocněnec Roman Prymula, náměstek VZP David Šmehlík, ředitelka SÚKL či šéf sdružení praktických lékařů Petr Šonka (kompletní seznam uvádíme dále).

 

„V pátek jsem svolal svou nově vytvořenou poradní radu pro zdravotnictví. Říkám tomu zdravotnický NERV. Kromě Adama Vojtěcha a Romana Prymuly jsme s 11 experty debatovali více jak tři hodiny. Řešili jsme zjednodušení systému vzdělávání pro lékaře i zdravotní sestry, ale i priority rozdělení investic z programu EU do českého zdravotnictví a akreditace,“ řekl Andrej Babiš exkluzivně Zdravotnickému deníku.

„Bavili jsme se také o snížení byrokracie, investičních projektech formou generelu nemocnic nebo digitalizaci zdravotnictví. Prioritou jsou pro mě nejen nové pavilony, ale hlavně špičkové přístrojové technologie, protože chceme mít jeden z nejkvalitnějších zdravotních systémů na světě,“ pokračoval premiér a dále zdůraznil: „Za klíčovou zdravotnickou profesi považují zdravotní sestřičky, a proto hledáme systém motivací, abychom jejich profesi udělali atraktivnější než doposud. Rovněž chci nastavit transparentní a systémové financování biomedicínského výzkumu. Mezi mé základní priority patří národní program boje proti rakovině, jehož součástí je prevence a screeningové programy. Chci se ale zaměřit i na další obory jako je třeba kardiologie.“

Národní zdravotní rada vlády (NAZRV)

1. Ing. Andrej Babiš - premiér
2. Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA - ministr zdravotnictví
3. Prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D. - vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, preventivní obory
4. Ing, David Šmehlík, MHA - pojišťovny
5. Doc. MUDr. Marian Hajduch, Ph.D. - biomedicína, laboratorní komplement
6. Prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D. - onkologie
7. Prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. - chirurgické obory
8. Prof. MUDr. Richard Češka, CSc. - interní obory
9. MUDr. Petr Šonka - praktické lékařství
10. MUDr. Václav Volejník, CSc. - dlouhodobá a rehabilitační péče
11. Prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc. - preklinické obory
12. Mgr. Irena Storová, MHA - léčiva
13. Prof. PHDr. Valerie Tóthová, Ph.D. - ošetřovatelství
14. Ing. Radim Šenk, MBA - ekonomické aspekty

-cik-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY