Na druhou vlnu jsme připraveni, hlásí majitel soukromých nemocnic ve Středočeském kraji

Jsme připraveni reagovat na další vývoj a kapacitu covidových lůžek navýšit, hlásí AKESO. Foto: AKESO

Holding AKESO, který provozuje nemocnice ve středočeském Berouně, nedalekých Hořovicích či Onkologické centrum v Pardubicích, zasáhla pandemie koronaviru velmi tvrdě. Druhý největší subjekt v soukromém zdravotnictví v České republice se ale z krize dokázal oklepat a nyní je připraven reagovat na případný nárůst hospitalizovaných pacientů při vyšším počtu nakažených v posledních týdnech.

 

Nakažení koronavirem se nemusí bát, že by na ně v nemocnicích v Berouně či Hořovicích neměli místo. Pro pacienty s nákazou COVID-19 jsou nyní vyčleněny lůžka v Nemocnici Hořovice i v Rehabilitační nemocnici Beroun. Tyto lůžka jsou plně vybavena přístrojovou technikou a lůžka na ARO v Nemocnici Hořovice i umělou plicní ventilací.

„Dostáváme se do fáze, kdy se musíme starat o pozitivní pacienty svépomocí, a to i o pacienty s těžkým průběhem nemoci. Nevěřím, že překlady na vyšší pracoviště jsou reálné. Na tuto situaci jsme již nyní připraveni. Máme k tomu vše potřebné: moderní vybavení, skvělý personál i lůžkovou kapacitu,“ řekl majitel nemocnic Sotirios Zavalianis. „Nyní disponujeme počtem lůžek, který je dostatečný pro aktuální situaci, ale jsme připraveni reagovat na další vývoj a kapacitu covidových lůžek navýšit.“

Skupina AKESO je v segmentu poskytování zdravotní péče na druhém místě hned za skupinou Agel miliardáře Tomáše Chrenka a v roce 1998 ji založil právě Zavalianis, řecký podnikatel. V loňském roce skupina vydělala 300 milionů korun, ale nyní vyčíslují ztráty způsobené koronavirem na desítky milionů korun. Tato ztráta zkomplikovala AKESO, jehož generálním ředitelem je Milan Rufer, plánované investice včetně výstavby Centra duševní rehabilitace v Berouně či dětské polikliniky v Praze – Nových Butovicích. Skupina celkem zaměstnává 1700 lidí a v roce 2019 hospitalizovala 35 tisíc pacientů.

-vaz-