Středa, 6. července, 2022

Zdravotně technologický start up Aireen ovládl letošní ročník prestižní soutěže Vodafone Nápad roku

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Projekt Aireen se stal absolutním vítězem 14. ročníku soutěže Vodafone Nápad roku 2021. Současně získal vítězství v kategoriích Profinit Technologický projekt roku a Koop Inno pojišťovny Kooperativa. Odborná porota letos vybírala ze 142 přihlášených projektů.

V případě Aireen ocenila především revoluční technologii neinvazivního a bezbolestného screeningu chronických diagnóz založeném na analýze digitálních snímků oční sítnice, založeném na umělé inteligenci a hlubokém učení. Za méně než 30 vteřin ve 3 jednoduchých krocích nabídne Aireen relevantní diagnostický výstup a umožní tak včasný záchyt nemoci již během prvního kontaktu s lékařem.

“Velmi si vážíme prvního místa i hlavní ceny z tak prestižní soutěže, jakým Vodafone Nápad roku je. Jsme rádi, že jsme uspěli v tak velké konkurenci, kterou letošní ročník soutěže nabídl,” říká zakladatel projektu Aireen David Navrátil.  

Vodafone Nápad roku je každoroční soutěž českých a slovenských startupů, podnikatelských záměrů a nápadů. Do uplynulých 14. ročníků se přihlásilo již 2117 projektů. Soutěžící mají mimo hlavní výhry a potenciálních investic možnost získat i cennou zpětnou vazbu od úspěšných podnikatelů, mentorů, investorů a novinářů.

“Jsem přesvědčen, že ocenění, které jsme v soutěži Vodafone Nápad roku 2021 získali, znovu potvrdilo správnost naší cesty ke zlepšení diagnostiky závažných onemocnění a jejich včasnému záchytu,” komentuje včerejší vítězství Jan Hlaváček, CEO Aireen.

Pro Aireen se jedná o další významné ocenění, neboť na sklonku loňského roku zvítězil v soutěži inovativních digitálních a mobilních řešení ve zdravotnictví Czech DIGI@MED Award.

Komerční prezentace

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY