Ředitelkou GlaxoSmithKline (GSK) v Česku je od ledna Boishardyová, nahradí Horníkovou

Emma Boishardyová (vlevo) nahradila v čele české pobočky firmy GSK Moniku Horníkovou (vpravo). Foto: archiv

Novou generální ředitelkou farmaceutické firmy GSK Pharmaceuticals je od začátku roku Emma Boishardyová. Ve funkci nahradila Moniku Horníkovou, která ve společnosti působila téměř 25 let. GSK to včera uvedla v tiskové zprávě.

 

„Emma Boishardyová se ve své nové roli zaměří na efektivní zavedení evropské strategie společnosti na českém trhu a zvyšování výkonu celého regionu střední Evropy,“ uvádí se ve zprávě. Do GSK Boishardyová nastoupila v roce 1999 jako produktová manažerka.

Horníková do GSK nastoupila v roce 1992. Po fúzi s firmou SmithKline Beecham v roce 2001 se stala generální ředitelkou GSK Slovensko a následně vedla i lotyšskou a estonskou pobočku firmy. Od roku 2007 působila jako generální ředitelka GSK Pharmaceuticals v České republice a zároveň vedla onkologickou skupinu společnosti pro střední Evropu.

GlaxoSmithKline (GSK) se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem léčivých přípravků. Dělí se na divize Pharmaceuticals – společně s týmy, které se zabývají klinickým hodnocením vyvíjených léčiv a očkovacích látek – a Consumer Healthcare. Mezi nejznámější značky firmy patří přípravky Sensodyne, Panadol nebo Parodontax. Firma celkem zaměstnává 98.000 osob ve 115 zemích.

-čtk-