Vojenskou pojišťovnu povede exšéf vysokomýtské nemocnice Diessl

Nový ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny Josef Diessl. Foto: archiv

 Ředitelem Vojenské zdravotní pojišťovny bude Josef Diessl, který nyní pracuje jako provozně-technický ředitel krajské společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Dříve také vedl vysokomýtskou nemocnici. Zvolila ho včera správní rada. ČTK to řekla její předsedkyně Lenka Poliaková. Diessl nahradí dosavadního šéfa Rostislava Zezulu, který pojišťovnu dočasně vede od loňského podzimu a který se do výběrového řízení také přihlásil.

 

Sedmapadesátiletý Diessl vystudoval Vysokou školu ekonomickou, v letech 2003 až 2011 vedl pobočku Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra v Hradci Králové. V čele vysokomýtské nemocnice stál v letech 2012 a 2013. Poté byl nejprve v představenstvu nemocnic v Pardubickém kraji, od roku 2015 pak provozně-technickým ředitelem krajské společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

Do výběrového řízení na ředitele pojišťovny, která má asi 700.000 pojištěnců, se přihlásilo 12 lidí. Komise do dnešního závěrečného kola vybrala tři z nich. Mezi touto trojicí byl kromě Diessla i bývalý náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek, který na úřadě pracoval za ministra Leoše Hegera (TOP 09), a Tomáš Jelínek, který vede pobočky Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra v Ústí nad Labem a Hradci Králové.

Správní rada loni na podzim odvolala dlouholetého ředitele pojišťovny Karla Šteina, kterého policie stíhá kvůli nehospodárnému nakládání s penězi. Pojišťovnou loni zmítaly spory o její vedení. Přeli se především členové správní rady za ministerstva spravovaná hnutím ANO a za ministerstvo zdravotnictví, které spravuje ČSSD.

Vizitka Josefa Diessla a VoZP

Josef Diessl

Datum a místo narození: 28. prosince 1959, Podbořany (Lounsko)

Vzdělání: Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze

Současná funkce: provozně-technický ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje

Praxe: zastával manažerské funkce ve společnostech Cementárny a vápenky Prachovice, Ekocem Prachovice, AR stavební spořitelna, Raiffeisen stavební spořitelna, TMS Group Pardubice a Home Credit Finance; v letech 2003 až 2011 byl ředitelem královéhradecké pobočky Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra (ZPMV) a v letech 2012 až 2013 ředitelem Vysokomýtské nemocnice; od roku 2013 působil jako člen představenstva nemocnic akutní péče v Pardubickém kraji, které fúzovaly do společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a.s., ve které je od roku 2015 provozně-technickým ředitelem.

VoZP

- VoZP vznikla v prosinci 1992, necelý rok poté, co začal fungovat systém zdravotních pojišťoven. Od počátku se zaměřila zejména na vojáky v činné službě, včetně těch v základní vojenské službě, nebo na žáky vojenských škol, brzy se ale otevřela i pro další občany. V roce 1997 převzala Zdravotní pojišťovnu Crystal.

- Pojišťovna je jednou ze sedmi dnešních zdravotních pojišťoven v ČR, má zhruba 700.000 klientů, což ji řadí na páté místo podle počtu pojištěnců (největší Všeobecná zdravotní pojišťovna má 5,91 milionu klientů). Pro loňský rok počítala s příjmy 16,1 miliardy korun a výdaji na léčení 15,5 miliardy korun.

-čtk-