Eisai a Merck spojí síly proti rakovině. Vydělat mohou miliardy dolarů

Japonská farmaceutická skupina vstupuje do partnerství jako ženich, který od své americké nevěsty dostane tučné věno. Sama ovšem vkládá do spolupráce Lenvimu - velice slibný lék proti rakovině. Foto: Koláž ZD

Americký Merck a japonská Eisai podepsaly miliardový byznys. Spojí síly a budou vyvíjet léky proti rakovině. Akcie reagovaly růstem.

 

Merck a Eisai si chtějí vzít na paškál lék Lenvima, který je už v mnoha zemích schválen zatím pro dva typy užití v boji proti rakovině. Lenvima patří do portfolia produktů japonské farmaceutické společnosti Eisai. Merck jí chce pomoci s výzkumem tohoto léku, aby byl použitelný proti dalším typům rakoviny.

Kromě toho budou noví parťáci testovat kombinaci Lenvimy a imunoterapeutického léku z dílny společnosti Merck, Keyutrudou. Analytici agentury Reuters odhadují, že jde o spojení, které bude ročně generovat tržby v hodnotě kolem 5,8 miliardy dolarů (přes 120 miliard korun).

Merck rozšiřuje portfolio

Akcie společnosti Eisai po oznámení spolupráce minulý týden posílily na tokijské burze o deset procent. Z Lenvimy se totiž může stát skutečný bestseller. Americká farmaceutická společnost Merck se na tržbách z Lenvimy bude podílet z jedné poloviny, a to i na těch, které budou pocházet z prodejů již dvou schválených užití pro léčbu rakoviny ledvin a štítné žlázy.

Dohoda Mercku a Eisaie je obdoba té, kterou má Merck podepsanou s britsko-švédskou skupinou AstraZeneca. Společnosti stojí za jiným lékem na rakovinu, Lynparzou, a ještě dalšími produkty, které přišly na trh loni v červenci.

„Podobně jako spolupráce s AstraZenekou také dohoda s Eisai pro nás znamená velký krok na cestě za podstatným rozšířením portfolia našich výrobků,“ řekl agentuře Reuters šéf onkologického byznysu společnosti Merck Frank Clyburn. V tomto případě navíc Merck prý bude vydělávat prakticky okamžitě.

Eisai počítá stamiliony dolarů

Eisai se podle dohody může těšit na zálohu ve výši 300 milionů dolarů a za tři roky může od Mercku dostat dalších až 650 milionů za prodej opčních práv, tedy pokud bude spolupráce v březnu 2021 prodloužena. Kromě toho Merck zaplatí náklady související s klinickými testy pro účely získání povolení nových společných léků k uvedení na trh ve výši 385 milionů dolarů, a kompenzaci části nákladů na výzkum a vývoj ve výši 450 milionů dolarů, které v souvislosti s Lenvimou společnost Eisai nesla.

Japonská farmaceutická skupina vstupuje do partnerství jako ženich, který od své americké nevěsty dostane tučné věno. Kromě výše uvedených částek totiž Eisai získá přístup k výzkumným jednotkám Mercku, což jí zaručuje maximální výtěžnost potenciálu, který Lenvima skýtá. Ten je prý obzvláště vysoký u kombinace s Keytrudou.

První klinické testy, kde byly Lenvima a Keytruda nasazeny současně, totiž ukázaly poměrně vysokou úspěšnost při léčbě rakoviny ledvin v pokročilém stadiu. Tumor ustoupil téměř u dvou třetin testovaných pacientů. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) tento léčebný „koktejl“, ale zatím jen u rakoviny ledvin, posvětil.

Pro farmaceutické společnosti to znamená motivaci ke zkoumání, zda a jak by taková kombinace léků mohla fungovat i na další typy rakoviny. Eisai a Merck slibují vyvinout dalších jedenáct terapií pro šest různých druhů rakoviny, včetně rakoviny kůže nebo močového měchýře.

Rakovina a pak Alzheimer

„Samozřejmě dává smysl, abychom se o vývoj nových léků pokusili. Zaměříme se na monoterapeutický lék i na kombinaci s Keytrudou,“ oznámil Roger Perlmutter, šéf Merck Research Laboratories, tedy společnosti ze skupiny Merck, která má výzkum a vývoj v předmětu své činnosti.

Lenvima, která obsahuje účinnou látku lenvatinib, patří do skupiny léků, jež se označují jako inhibitory tyrozinkinázy (TKI – tyrosine kinase inhibitors). Jejich úkolem je zabraňování přívodu živin krevním řečištěm směrem k tumorům, čímž působí proti jejich dalšímu rozšiřování.

Výkonný ředitel společnosti Eisai Haruo Naito má však ještě ambicióznější plány. Podle jeho vyjádření na tiskové konferenci v Tokiu si od nového partnerství s americkým Merkcem slibuje také výzkum a vývoj léků proti Alzheimerově chorobě. Eisai ale má v této oblasti na kontě neúspěšnou spolupráci s Biogenem.

Petr Musil