Lékovému záznamu hrozí roční zpoždění. Kvůli přerušení na zdravotnickém výboru

Přerušení projednávání novely ošetřující lékový záznam může vést podle náměstka MZ Filipa Vrubela k tomu, že by byl lékový záznam plně funkční až v roce 2020. Foto: koláž ZD, Pixabay

Lékový záznam bude možná až o rok později. Může za to přerušení projednávání, k němuž došlo v souvislosti s tím, že nyní míří do třetího čtení protipadělková směrnice novelizující ten samý zákon. Podle sněmovních legislativců je tak potřeba sečkat na schválení Senátem, aby bylo jasné, jaká podoba se vlastně novelou zavádějící lékový záznam upravuje. Vedle toho poslanci na středečním zasedání zdravotnického výboru schválili účetní uzávěrky zdravotních pojišťoven.

 

„Za této situace doporučujeme, aby výbor přerušil projednávání bodu s tím, že by přerušení bylo odloženo do doby, než bude tisk 262 (tj. protipadělková směrnice, pozn. red.) projednán Senátem, případně, pokud by byl vrácen či zamítnut, podle paragrafu 97, odstavec 4 a 5, do ukončení projednání bodu poslaneckou sněmovnou. V této situaci není zřejmé, na co se navazuje – jestli se novelizuje platné znění, nebo znění, které je již modifikováno tiskem 262. Nemůžeme vědět, jak se postaví Senát k materiálu, který se do něj pošle. V konečném důsledku může nastat situace, že zákon na základě tisku 262 bude později platný než obsah tisku 302 (tj. lékový záznam, pozn. red.). Tisk 302 ale předpokládá přijetí tisku 262,“ uvádí legislativní odbor s tím, že ke třetímu čtení by mělo dojít příští týden a Senát se tak ke schvalování může dostat na konci ledna.

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit