Čtvrtek, 7. července, 2022

Hradecký kraj na stipendia získal dalších 30 budoucích lékařů, rozdělí jim 4 miliony korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Královéhradecký kraj dá další čtyři miliony korun na stipendia pro mediky, kteří se zavázali pracovat po dokončení lékařské fakulty v kraji. Peníze si v aktuálním akademickém roce rozdělí 30 studentů posledních ročníků škol. Program stipendií kraj zavedl v roce 2015 a zatím se mu do zdravotnických zařízení v regionu podařilo získat 147 budoucích lékařů. V hradeckém kraji chybějí desítky lékařů různých specializací.

„Jedná se o budoucí lékaře v personálně nejohroženějších oborech. Za finanční podporu se zavazují odpracovat ve zdravotnických zařízeních na území Královéhradeckého kraje nejméně čtyři roky,“ uvedl radní kraje pro zdravotnictví Zdeněk Fink (Hradecký demokratický klub). Stipendia kraj rozděluje prostřednictvím Zdravotnického nadačního fondu Královéhradeckého kraje.

Fond nabízí stipendia pro obory s největším nedostatkem lékařů. Stipendium ve výši 150.000 korun mohl letos získat student, který bude po studiu zařazen do specializačního vzdělávání v oborech vnitřní lékařství, pediatrie, gynekologie a porodnictví nebo radiologie a zobrazovací metody. Částka 100.000 korun byla pro lékaře v oborech psychiatrie, klinická onkologie, chirurgie, geriatrie, rehabilitační a fyzikální medicína, anesteziologie a intenzivní medicína, neurologie, lékařská mikrobiologie, ortopedie a všeobecné praktické lékařství.

Letos byl o stipendium největší zájem ze strany budoucích pediatrů a internistů, kteří podali sedm a devět žádostí. Podmínkou pro přidělení stipendia není to, že by medik musel nastoupit do krajské nemocnice či jiného zařízení patřícího Královéhradeckému kraji.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY