Pátek, 19. srpna, 2022

Zdravotnická skupina EUC vydala dluhopisy za 1,5 miliardy korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zdravotnická skupina EUC letos vydala dluhopisy za 1,5 miliardy korun. Všechny byly určeny domácím investorům, polovinu koupily bankovní instituce. V tiskové zprávě to dnes uvedla EUC. Skupina v Česku provozuje například síť ambulantních klinik. Ve 25 zdravotnických zařízeních v zemi, 13 mamocentrech, 24 lékárnách a 11 laboratořích zaměstnává 2300 zdravotníků.

EUC před pěti lety vydala dluhopisy za 1,4 miliardy korun, které byly splatné letos. „Společnost letos vyzvala majitele cenných papírů s pětiletým plněním, vydaných v roce 2017, k výměně za nové. Vlivem vysoké poptávky ze strany investorů se následně skupina rozhodla pro navýšení celkové hodnoty emitovaných dluhopisů o 100 milionů na 1,5 miliardy korun,“ oznámila EUC.

„Stejně jako před pěti lety byly nové dluhopisy upsány s dvouprocentní marží, což potvrzuje jejich dlouhodobě nízkou rizikovost,“ uvedl generální ředitel skupiny EUC Václav Vachta. „Dluhopisy byly prodány z 52 procent bankovním institucím, z 39 procent klientům privátního bankovnictví a z devíti procent institucionálním investorům,“ dodal finanční ředitel a člen představenstva EUC Milan Zapletal.

V posledních několika letech skupině EUC podle informací na jejím webu rostl obrat. Loni stoupl meziročně zhruba o 14 procent na 4,637 miliardy korun. Skupina se označuje za největšího poskytovatele ambulantní péče v Česku.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY