Čtvrtek, 5. srpna, 2021

Výrobce nemocničních lůžek Linet utržil rekordní čtyři miliardy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zdravotnický holding Linet Group sídlící v Nizozemsku dosáhl za obchodní rok 2013/2014 rekordních tržeb 146,7 milionu eur (4,06 miliardy korun). Holding má dva závody – u Slaného na Kladensku a v německém městě Wickede. Výsledky firmy dnes ČTK oznámil mluvčí Linetu Jan Hrabovský. Tržby meziročně stouply o 8,4 procenta. Vzrostl i hrubý provozní zisk, a to o 8,7 procenta na přibližně 626 milionů korun.

 

Podnik Linet v Želevčicích u Slaného byl založen v roce 1990 a od roku 2011 je součástí holdingu Linet Group sídlícího v nizozemském Durdrechtu. Skupina se zabývá hlavně výrobou nemocničních a pečovatelských lůžek, která dodává asi do stovky zemí. Podle firmy se Linetu dařilo navzdory problémům na trhu vstupovat na nové trhy a rozšiřovat tržní podíl. Tržby za poslední obchodní rok jsou tak nejvyšší za celou historii holdingu.

Podle spolumajitele Linet Group Zbyňka Frolíka firma v uplynulém roce posilovala pozici v pečovatelském odvětví, jehož význam postupně stoupá. „Jeho globální obchodní potenciál s ohledem na stárnoucí populaci nejen v Evropě, ale i v Číně dramaticky roste,“ míní Frolík.

Linet Group očekává úspěch i v dalším roce. „Navzdory aktuální situaci na Ukrajině, v Sýrii a Iráku i přes komplikace způsobené epidemií eboly v západní Africe jsme již zaznamenali dvouciferný nárůst obratu v prvním pololetí obchodního roku 2014/2015. Očekáváme proto, že letošní výsledky opět překonáme,“ doplnil předseda představenstva holdingu Michael Rosada.

Holding zaměstnává přibližně 900 lidí, z toho většinu právě v Česku. Využívá vlastních obchodních zastoupení v několika evropských zemích, Jižní Americe a USA i síť partnerských distribučních společností. Loni vyrobil na 70.000 zdravotních lůžek a tento rok očekává zvýšení produkce na 77.000 lůžek.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY