Zdravotnický výbor schválil, že by nehrazené vakcíny mohl do ordinací nadále dodávat distributor

Poslanci zdravotnického výboru jsou pro, aby se neměnil stávající způsob distribuce nehrazených vakcín. Foto: airforcemedicine.af.mil

Nehrazené vakcíny se možná budou moci nadále dodávat do ordinací lékařů přes distributora. Poslanci zdravotnického výboru totiž na svém úterním zasedání přes nesouhlas ministerstva doporučili přijmout pozměňovací návrh skupiny poslanců v čele s Davidem Kasalem (Ano), který umožňuje zachovat současný systém distribuce. Vedle toho dali zelenou také nižším pokutám pro lékárníky v případě nedodržení požadavků daných protipadělkovou směrnicí či možnosti do dvou týdnů distributorovi vrátit lék, který hlásí chybu. Nově by také měl mít SÚKL možnost pořádat přednáškovou činnost za poplatky.

 

Úternímu zasedání zdravotnického výboru předcházela trochu hektická situace. Protože implementace protipadělkové směrnice musí být hotová do 9. února příštího roku, přijala sněmovna zkrácení lhůt. Zdravotnický výbor, který je v tomto případě také výborem garančním, tak musel narychlo svolat zasedání, aby se vyjádřil k desítce pozměňovacích návrhů. Celou polovinu z nich podpořilo také ministerstvo zdravotnictví.

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Michaela Koubová