Sobota, 24. července, 2021

ÚOHS zrušil zakázku na pojištění nemocnic za 80 milionů

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil otevřené zadávací řízení na pojištění odpovědnosti nemocnic Středočeského kraje v hodnotě 80 milionů korun. Prvostupňové rozhodnutí potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněných na internetových stránkách úřadu.

 

Podle rozhodnutí antimonopolního úřadu porušil zadavatel zakázky, kterým byla Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, nemocnice Středočeského kraje, zásadu transparentnosti, protože dostatečně jasně a srozumitelně nevymezil předmět veřejné zakázky. Zároveň byly podle úřadu podmínky diskriminační. „Zadávací podmínky nedůvodně zvýhodňují stávajícího dodavatele oproti ostatním dodavatelům,“ uvedl úřad.

„Naše nemocnice rozhodnutí ÚOHS musí respektovat. A také tak učiní,“ řekl ČTK k verdiktu úřadu mluvčí nemocnice Petr Ballek. Nemocnice se bránila rozkladem k předsedovi ÚOHS, ten ale potvrdil rozhodnutí prvního stupně a rozkladu nevyhověl.

Úřad se výběrovým řízením zabýval na podnět Pojišťovny VZP. „Pojišťovna VZP velmi kvituje toto rozhodnutí, neboť od začátku této kauzy tvrdí, že v předmětné veřejné zakázce postupovala zcela standardně a zcela v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek, a naopak to byla ona, která byla poškozena, a proto napadla předmětné zadávací řízení,“ uvedla pojišťovna v tiskové zprávě.

Rozhodnutí předsedy ÚOHS je pravomocné, účastníci řízení proti němu mohou podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY