Čtvrtek, 29. září, 2022

Ministr spravedlnosti odmítá jmenovat soudce Novotného místopředsedou KS v Brně

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Soudce Krajského soudu v Brně (KS) Aleš Novotný se pravděpodobně nestane místopředsedou tohoto soudu pro trestní úsek. Předseda KS Milan Čečotka ve středu neuspěl na Ministerstvu spravedlnosti a ministra Blažka o návrhu na jmenování Novotného nepřesvědčil.

„Bohužel, po dnešním jednání na MSp mi nezbývá než konstatovat, že se s panem ministrem v názoru na to, zda mnou navržený kandidát splňuje předpoklady pro výkon funkce místopředsedy KS, neshodujeme,“ sdělil včera České justici předseda KS Čečotka.

Podle informací České justice si na ministerstvu spravedlnosti nechali k návrhu na jmenování Novotného zpracovat hodnocení rozhodování jeho senátu z pohledu následných nároků na odškodnění za zprošťující rozhodnutí odvolací instancí.

A čísla mají svědčit podle názoru ministerských úředníků v neprospěch Novotného. V pěti případech totiž došlo podle ministerských zjištění v trestních věcech projednávaných senátem pod vedením Novotného k naplnění předpokladů vzniku odpovědnosti státu za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. Novotného senát uznal obžalované osoby vinnými, avšak toto rozhodnutí bylo následně zrušeno a obvinění byli zproštěni obžaloby v plném rozsahu. Ministerstvo tak zatím vyplatilo bezmála 4 mil. Kč na odškodnění a další případy za desítky milionů jsou v různém stadiu řízení. Soudce Aleš Novotný je širší veřejnosti znám především z případů Shahrama Zadeha či bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové, které jeho senát…

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit

Petr Dimun

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Celý článek si můžete přečíst v MEDIA NETWORK MAGAZÍNU.
Přístupný je pro předplatitele.

Jste-li předplatitel, přihlásit se můžete zde.Přihlásit

Chcete-li se stát předplatitelem, jděte zde.Předplatit