O zakázku na nemocnici v Bratislavě usiluje Agel i Metrostav

O stavbu a provoz bratislavské nemocnice v přepočtu za 5,4 až 6,8 miliardy Kč se uchází mimo jiné společnosti Agel a Metrostav. Foto: koláž ZD

O zakázku slovenské vlády na vybudování a následný provoz nové nemocnice usiluje také česká skupina Agel a stavební firma Metrostav. Oba podniky jsou součástí celkem pěti konsorcií, která postoupila do dalšího kola soutěže. Vyplývá to z informací, které včera ČTK poskytlo slovenské ministerstvo zdravotnictví.

 

Plánované zdravotnické zařízení ve slovenské metropoli za 200 až 250 milionů eur (5,4 až 6,8 miliardy Kč) hodlá Slovensko postavit v rámci projektu veřejně-soukromého partnerství (PPP). Po vybudování by mohlo nahradit několik současných nemocnic, které fungují v zastaralých budovách. Vítěz tendru má kromě výstavby zajistit v nové nemocnici na 30 let i poskytování zdravotní péče.

Skupina Agel, která provozuje zdravotnická zařízení v České republice i na Slovensku, se v tendru spojila s izraelskou společností Assuta Medical Centers. Assuta je největší soukromou sítí poskytovatelů ústavní zdravotní péče v Izraeli.

Metrostav se do tendru přihlásil prostřednictvím své slovenské dceřiné firmy Metrostav Slovakia a ve spolupráci s kanadskou společností Interhealth Canada, což je mezinárodní poskytovatel zdravotní péče.

Dalšími zájemci o zakázku na Slovensku je španělský holding Ribera Salud Infraestructuras, dále konsorcium italských firem Rizzani De Eccher a Policlinico San Donato, jakož i konsorcium italské společnosti Pessina Costruzioni a slovenských podniků Dúha a Credinvest International Slovakia.

-čtk-