Společnost Agel bude řídit tři nemocnice na Slovensku

Zdravotnická skupina Agel podnikatele Tomáše Chrenka provozuje v Česku několik nemocnic a zdravotnických zařízení, především v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Od roku 2006 působí prostřednictvím své dceřiné společnosti i na Slovensku. Foto: koláž ZD

Společnost Agel bude od 1. listopadu řídit tři nemocnice na Slovensku, Nemocnici Košice-Šaca, Nemocnici s poliklinikou Handlová a Nemocnici Bánovce. ČTK to včera sdělila mluvčí skupiny Agel Radka Miloševská. Vlastníkem uvedených zdravotnických zařízení zůstává společnost TLSV invest.

 

„Cílem navázání spolupráce mezi společnostmi AGEL a TLSV invest je další rozvoj zmíněných nemocnic, z čehož budou profitovat především pacienti,“ uvedla Miloševská.

Zdravotnická skupina Agel provozuje v Česku několik nemocnic a zdravotnických zařízení, především v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Od roku 2006 působí prostřednictvím své dceřiné společnosti i na Slovensku. Jediným vlastníkem je podnikatel Tomáš Chrenek, který loni odkoupil čtvrtinový podíl Martina Polacha.

Skupina loni zvýšila tržby o čtyři procenta na rekordních 12,03 miliardy korun. Konsolidovaný zisk skupiny miliardáře Chrenka bez menšinových podílů vzrostl z předchozích 605 milionů na 630 milionů korun.

-čtk-