Novým generálním ředitelem lékáren Benu bude Petr Doležal

Firma Benu letos přinese nový koncept lékáren, který bude představovat postupně po celé České republice, uvedl nový generální ředitel Petr Doležal. Foto: Benu

Novým generálním ředitelem lékárenské sítě Benu bude od února Petr Doležal (51). Nahradí Sebastiana Ringa, který bude nově zodpovídat za řízení mateřské skupiny Phoenix na rumunském trhu. Společnost o tom informovala ČTK. Doležal zůstane také výkonným ředitelem skupiny Phoenix v Česku a na Slovensku. Firma je jedním z nejvýznamnějších farmaceutických distributorů v ČR, Benu Česká republika je její dceřinou společností.

 

Doležal dříve působil jako finanční ředitel ve společnostech Raab Karcher Staviva, Conseq Finance a v drogistickém řetězci Droxi, který po kapitálovém vstupu německého koncernu Schlecker z pozice generálního ředitele také řídil. Lékárny Benu pod jeho vedením plánují pokračovat v posilování své pozice na českém trhu. Firma letos přinese nový koncept lékáren, který bude představovat postupně po celé České republice, uvedl Doležal.

Benu má v Česku 223 lékáren a z hlediska jejich počtu je dvojkou trhu. Největší lékárenskou sítí v Česku je Dr.Max ze skupiny Penta, která má 440 poboček. Celkem na českém trhu působí podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) přes 2500 lékáren. Lékárny v ČR každoročně za léčiva a zdravotnické prostředky utrží kolem 70 miliard korun.

Phoenix lékárenský velkoobchod v minulém finančním roce, který začal předloni v únoru a skončil na konci loňského ledna, zvýšil meziročně čistý zisk o 6,6 procenta na 275,6 milionu korun. Tržby klesly o 2,8 procenta na 23,4 miliardy korun. Tržby samotné lékárenské sítě Benu stouply předloni meziročně o 11 procent na 4,1 miliardy korun.

Phoenix lékárenský velkoobchod patří do skupiny Phoenix Group, která patří k největším evropským farmaceutickým velkoobchodům s ročním obratem přes 23 miliard eur (kolem 600 miliard korun).

-čtk-