Zloději v americké nemocnici ukradli přístroje na vyšetření střev

Kolonoskopy možná byly prodány na černém trhu. Ilustrační foto: Wikimedia

Trojice zlodějů v americké nemocnici ukradla přístroje na kolonoskopii v hodnotě 450.000 dolarů (10,4 milionu korun). Podle policie se do nemocnice ve Wynnewoodu poblíž Filadelfie vloupali dva muži a jedna žena, informovala ve čtvrtek agentura AP.

 

Podle úřadů trojice měla přístup do zabezpečené zóny ve zdravotnickém zařízení Lankenau Medical Center ve Wynnewoodu. Zloději z nemocnice po sobotní akci odešli s několika kolonoskopy, což druh endoskopu určeného především k vyšetření tlustého střeva.

Policie řekla místní televizi WCAU, že kolonoskopy možná byly prodány na černém trhu. Policie po podezřelých stále pátrá.

Záběry z bezpečnostních kamer ukazují, že trojice přijela v terénním voze Jeep Wrangler a vystoupili z něj muž a žena. Později se k nim připojil i třetí podezřelý. Kamery také zachytily všechny tři, jak odcházejí s plnými batohy.

Koloskopie nebo kolonoskopie je metoda vyšetření střev endoskopem, optickým přístrojem k vyšetření tělních dutin a dutých orgánů. Provádí se při podezření na hemoroidy či zánětlivé a nádorové onemocnění.

-čtk-