Sobota, 16. ledna, 2021

Představenstvo Krajské zdravotní odvolalo ředitele Fialu

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Představenstvo Krajské zdravotní, která sdružuje pět nemocnic Ústeckého kraje, odvolalo ředitele Petra Fialu. Na pozici vyhlásí výběrové řízení. Krajská zdravotní (KZ) vlastněná Ústeckým krajem o tom včera informovala ČTK. Nově zvolení radní kraje před týdnem odvolali původní představenstvo a jmenovali nové členy, mezi nimi i bývalého ministra zdravotnictví za ANO Adama Vojtěcha.

 

Akcionář volbou nového představenstva podle zprávy zaslané ČTK jasně vyjádřil vůli k zásadní změně ve směřování společnosti. „Tento záměr se musí logicky promítnout i do pozice generálního ředitele. Proto současného ředitele Petra Fialu představenstvo z funkce k dnešnímu dni odvolalo,“ uvedla společnost, která zaměstnává okolo 7200 lidí. Patří mezi největší zdravotnická zařízení v republice.

Na pozici ředitele bude vyhlášeno výběrové řízení. Prozatím bude funkci vykonávat současný statutární zástupce generálního ředitele společnosti Aleš Chodacki, uvedla KZ.

V představenstvu KZ je kromě Vojtěcha Jindřich Zetek, ředitel žatecké městské nemocnice, Leoš Vysoudil, bývalý ředitel litoměřické nemocnice, kterou Ústecký kraj koupil, lékař Ondřej Štěrba a vědec v oboru fyzikální chemie Josef Šedlbauer. V dozorčí radě je nově bývalý europoslanec Miroslav Ouzký (ODS). Byl jedním z majitelů firmy IZIP, která provozovala pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu elektronické zdravotní knížky. VZP vydala firmě IZIP za poskytované služby zhruba dvě miliardy korun.

V Ústeckém kraji po osmi letech skončili ve vedení kraje komunisté a sociální demokraté. Koalici vytvořilo ANO s ODS a Spojenci pro kraj.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY