Pondělí, 8. března, 2021

Friedrich odchází z čela Oborové zdravotní pojišťovny, novým ředitelem je Kouřil

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Správní rada Oborové zdravotní pojišťovny (OZP) jmenovala novým generálním ředitelem dosavadního výkonného ředitele pojišťovny Radovana Kouřila. Dosavadní generální ředitel Ladislav Friedrich k 31. prosinci rezignoval. ČTK to sdělil mluvčí pojišťovny Mario Böhme. Správní rada podle něj vzala na vědomí Friedrichovu rezignaci, která je součástí dohodnutého střednědobého plánu personální obměny.

 

Devětačtyřicetiletý Kouřil pracuje v OZP jako výkonný ředitel od roku 2011. V pojišťovnictví působí od roku 1996. Do roku 2010 byl finančním ředitelem Hutnické zaměstnanecké pojišťovny. V letech 1997 až 2010 zastával funkci vedoucího ekonomické sekce Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

Třiašedesátiletý Friedrich pracuje v OZP od roku 1993, generálním ředitelem se stal v roce 1997. V současnosti zastává funkci prezidenta Svazu zdravotních pojišťoven ČR, který sdružuje všech šest zaměstnaneckých a oborových pojišťoven.

OZP má 740.000 pojištěnců a přes 28.000 smluvních poskytovatelů zdravotní péče. Podle letošní analýzy finanční kondice zdravotních pojišťoven patří k nejlépe hospodařícím zdravotním pojišťovnám a je jedinou zdravotní pojišťovnou, která se umístila v žebříčku Czech Top 100 nejobdivovanějších firem, kde obsadila čtvrté místo v kategorii pojišťoven a penzijních fondů.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY