Říčanskou nemocnici bude od ledna vlastnit skupina Agel

Podnikatelské skupiny působící v českém zdravotnictví v poslední intenzivně nakupují menší zdravotnická zařízení. Nemocnice Říčany je dvanáctou nemocnicí Agelu v Česku. Foto: Město Říčany

Skupina Agel, provozující síť zdravotnických zařízení v Česku a na Slovensku, získá nemocnici v Říčanech u Prahy. Agel včera uzavřel kupní smlouvu na 100 procent akcií společnosti Nemocnice Říčany, která nabude účinnosti od 1. ledna, sdělila ČTK mluvčí holdingu Radka Miloševská.

 

„V Říčanech chceme, podobně jako v Lounech, které jsme získali vloni, rozvíjet dosavadní obory,“ uvedl předseda představenstva Milan Leckéši. Dlouhodobým cílem je podle něj péči v Říčanech nejen zkvalitňovat, ale také rozšiřovat.

Říčanská nemocnice je menším zařízením s lůžkovou internou, jednodenní chirurgií a následnou rehabilitační péčí. Poskytuje i ambulantní ošetření v obecných i specializovaných lékařských oborech. Součástí nemocnice je digitalizované RTG pracoviště a nové oddělení klinické biochemie a hematologie.

„Rozšíření skupiny Agel o Nemocnici Říčany, která bude již naší dvanáctou v Česku, zapadá do deklarované strategie postupného rozvoje. Dominantní postavení má naše skupina v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, nová nemocnice je naší druhou v Čechách,“ doplnil Leckéši.

Agel v Česku kromě nemocnic provozuje síť poliklinik, lékáren a laboratoří, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení. Od roku 2006 působí i na Slovensku, kde má devět nemocnic, specializovanou nemocnici Agel Clinic v Bratislavě a další zařízení. Loni bylo ve zdravotnických zařízeních skupiny Agel v Česku a na Slovensku ambulantně ošetřeno téměř 2,5 milionu lidí, hospitalizováno 170.000 pacientů a narodilo se přes 10.000 dětí.

-čtk-