Středa, 6. července, 2022

Hradecký kraj dá na stipendia pro mediky dalších šest milionů korun

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Královéhradecký kraj dá dalších šest milionů korun na stipendia pro mediky, kteří se zavážou pracovat po dokončení školy v kraji. Dnes o tom rozhodlo krajské zastupitelstvo. Kraj rozdělí peníze do roku 2024, stipendia rozděluje prostřednictvím Zdravotnického nadačního fondu Královéhradeckého kraje. Fondu také směřují peníze z rozpočtu kraje.

Fond nabízí stipendia pro obory s největším nedostatkem lékařů. Stipendium ve výši 150.000 korun může získat student, který bude po studiu zařazen do specializačního vzdělávání v oborech vnitřní lékařství, pediatrie, gynekologie a porodnictví nebo radiologie a zobrazovací metody.

Částka 100.000 korun je pro budoucí lékaře v oborech psychiatrie, klinická onkologie, chirurgie, geriatrie, rehabilitační a fyzikální medicína, anesteziologie a intenzivní medicína, neurologie, lékařská mikrobiologie, ortopedie a všeobecné praktické lékařství.

Program stipendií kraj zavedl v roce 2015 a zatím se mu do zdravotnických zařízení v regionu podařilo získat více než 140 budoucích lékařů. V hradeckém kraji chybějí desítky lékařů různých specializací.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY