Čtvrtek, 29. září, 2022

Jihomoravský kraj dá zdravotním organizacím 130 milionů na energie a platy

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jihomoravský kraj poskytne svým zdravotním organizacím, jako jsou nemocnice nebo záchranná služba, 130 milionů korun. Schválili to dnes zastupitelé. Peníze pokryjí nárůst cen energií, navýšení mezd, ale poslouží i na provoz, například na pohonné hmoty. ČTK a Českému rozhlasu Brno to řekl radní pro zdravotnictví Jiří Kasala (ODS).

Nejvyšší částku, přes 24 milionů korun, dostane Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, následují nemocnice v Ivančicích, Břeclavi a Znojmě. „Bylo to vypočítané s ohledem na zvýšení platů, které nereflektuje úhradová vyhláška. Další část je na zvýšení cen energií a zbytek na dokrytí navýšení pohonných hmot a dalších komodit tak, aby byla zdravotní péče v kraji na stejné úrovni a nemuselo se nic ubírat,“ uvedl Kasala.

Jihomoravský kraj zřizuje devět nemocnic. Jsou v Kyjově, Hodoníně, Vyškově, Znojmě, Břeclavi, Ivančicích, Letovicích, Tišnově a Hustopečích. Dále zřizuje záchrannou službu, ale také třeba Jihomoravské dětské léčebny nebo Domov pro postižené děti Lila.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY