Pátek, 19. srpna, 2022

VZP prověří kvůli podezřením kolem náměstka Knížka veřejné zakázky

DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Veřejné zakázky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) budu kvůli podezřením kolem náměstka pro informatiku Tomáše Knížka, kterého média spojují s kauzou Dozimetr, prověřeny auditem. Na twitteru to uvedl předseda správní rady pojišťovny Tom Philipp (KDU-ČSL). Sám náměstek je podle něj postaven mimo službu. Ředitel VZP Zdeněk Kabátek dnes na dotaz ČTK řekl, že náměstek čerpá dovolenou a pojišťovna připravuje další kroky.

„Náměstek ředitele VZP, kterého se kauza týká, byl postaven mimo službu a veřejné zakázky budou prověřeny auditem. Kauza se ale s největší pravděpodobností netýká přímo VZP,“ napsal Philipp. Knížek podle Kabátka není z ničeho obviněný.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) kvůli hospodaření v Dopravním podniku Hlavního města Prahy obvinili více než desítku lidí. Ve stejný den zasahovali také v kancelářích VZP. Mezi obviněnými je bývalý náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN), podnikatel Michal Redl a další členové vedení podniku.

Deník N uvedl, že v kauze vyšetřovaný lobbista a podnikatel v IT Pavel Dovhomilja, podnikatel Pavel Kos a s nimi náměstek ředitele VZP Knížek požadovali podle policie provize po společnostech, které VZP dodávají IT služby.

Kvůli kauze muselo skončit pět ze šesti členů představenstva dopravního podniku a tři členové dozorčí rady, Hlubuček ukončil své členství ve STAN a opustil všechny politické funkce. Kvůli kontaktům s obviněným Redlem rezignoval ke konci června také ministr školství Petr Gazdík (STAN), poslancem zůstal.

-čtk-

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY