Nemocnice Kyjov. Foto: Wikipedie/Radek Linner

Ředitelem Nemocnice Kyjov bude primář Vyhnal, Nemocnici Hodonín povede Koliba

Ředitelem Nemocnice Kyjov se od 1. prosince stane primář ARO Jiří Vyhnal a ředitelem Nemocnice Hodonín Jiří Koliba, který ji dočasně vedl. Novinářům to dnes řekli zástupci kraje jako zřizovatele obou nemocnic. Předešlí ředitelé skončili kvůli získání mandátu poslance.

O jmenování nových ředitelů od prosince rozhodli dnes radní kraje. V Kyjově letos skončil ve funkci ředitele Lubomír Wenzl (ANO), který loni po sněmovních volbách získal mandát poslance. Uvedl, že nechce vykonávat obě funkce. Z čela nemocnice ale odešel až o několik měsíců později kvůli pandemii covidu, v jejímž průběhu nechtěl odcházet. Ještě před Wenzlem v Hodoníně skončil ve vedoucí funkci Antonín Tesařík (KDU-ČSL), který také získal mandát poslance.

Radní kraje vyhlásili výběrové řízení na obě pozice ředitelů v srpnu. Hodonínskou nemocnici dočasně vedl Koliba, který byl i jediným uchazečem o post ředitele. Kyjovskou nemocnici vedla náměstkyně Veronika Neničková. V Kyjově pak radní vybrali Vyhnala.

Jihomoravský kraj zřizuje devět nemocnic. Kromě Kyjova a Hodonína jsou ve Vyškově, Znojmě, Břeclavi, Ivančicích, Letovicích, Tišnově a Hustopečích.

-čtk-